Kuveyt Veliaht Prensi’nden Suudi Arabistan Kralı’na iş birliği mesajı

Kral Selman bin Abdülaziz dün, Kuveyt Veliaht Prensi, Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’tan yazılı bir mesaj aldı. Söz konusu masaj, iki ülkeyi ve halklarını birbirine bağlayan güçlü ve sağlam ikili ilişkilerin yanı sıra bunları çeşitli alanlarda ve her düzeyde desteklemenin ve geliştirmenin yolları ile ilgiliydi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Velid el-Hureyci mesajı, Kuveyt’in Riyad Büyükelçisi Şeyh Ali el-Halid el-Cabir es-Sabah’tan teslim aldı.

Diğer yandan Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’den yazılı bir mesaj aldı.

Bahreyn Haber Ajansı mesajda, Kral Hamad’ın Suudi Arabistan’ın önümüzdeki ay ev sahipliği yapacağı ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinin liderleri, Ürdün Kralı, Mısır Cumhurbaşkanı, Irak Başbakanı ve ABD Başkanı’nın katılacağa ortak zirveye davet edildiğini aktardı.

Mesaj dün, Bahreyn Kralı Hamad’a, Suudi Arabistan’ın Bahreyn Büyükelçisi Prens Sultan bin Ahmed bin Abdulaziz tarafından, Hamad’ın kendisini Sahir Sarayı’nda kabul ettiği sırada teslim edildi.

Kral Hamad bin İsa ayrıca, Suudi-Bahreyn Siyasi Koordinasyon Konseyi toplantısına eş başkanlık etmesi vesilesiyle dün Suudi Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan’ı Sahir Sarayı’nda kabul etti.

Kral Hamad bin Isa, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad başkanlığındaki Suudi-Bahreyn Koordinasyon Konseyi’nin, iki ülkenin ve halkların çıkarlarına hizmet etmek, ilişkileri güçlendirmek ve her alanda ikili iş birliğini güçlendirmek için gösterdiği samimi çabalara övgüde bulundu.

Şarkul Avsat