Suudi Arabistan, bu yılki Hac mevsiminin herhangi kaza veya salgın hastalık kaydedilmeden başarıyla gerçekleştiğini duyurdu

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Danışmanı, Mekke Valisi ve Merkezi Hac Komitesi Başkanı Prens Halid el-Faysal, bu yılki Hac mevsiminin hacılar arasında herhangi kaza veya salgın hastalık kaydedilmeden başarıyla gerçekleştiğini duyurdu.

Prens Halid bugün yaptığı açıklamada, Allah’ın lütfu, hükümetin hacıların ibadetlerini huzur ve rahatlık içinde yapmaları için tüm imkanları sağlaması ve ilgili makamlarca yürütülen çabalarla bu yıl Hac mevsiminin başarılı geçtiğini bildirdi.

Güvenlik planlarının bu başarıya ulaşmada önemli bir etkisi olduğunu dile getiren Mekke Valisi, hacıların hizmetinde çalışan tüm tarafların yaptığı özverili çalışmalara da değindi.

Prens Halid, her yıl Hac mevsiminde şahit olunan başarıların tesadüfen olmadığını, bunun Allah’ın lütfu ve kurucu Kral Abdulaziz bin Abdurrahman döneminden, Kral Selman’ın dönemine kadar bu ülke liderliğinin çabalarıyla gerçekleştiğinin altını çizdi.

Mekke Valisi, özgün ve seçkin bir model olmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Prens Abdulaziz, destekleri için ülke liderlerine, konukların rahatlığını sağlayan personellere ve hizmetlerinde kendilerine yardımcı olan hacılara teşekkür etti ve elde ettikleri başarı için Allah’a şükrederek açıklamasını sonlandırdı.

Şarkul Avsat