Hac ve Umre Bakanlığı, ihlallerde bulunan şirketlere karşı yasal önlemler alıyor. (SPA)

Umre sürecinde ihlallerde bunan 5 tur şirketinin ruhsatları iptal edildi

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, beş tur şirketinin ruhsatlarını iptal etti. Yapılan açıklamada, söz konusu şirketlerin hacılara karşı yükümlülüklerini yerine getirmedikleri ve kendilerine verilen hizmetlerin düzenlenmesine ilişkin hükümleri ihlal ettikleri kaydedildi. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, süreçte herhangi bir boşluğa veya ihmale izin vermediklerini vurguladı.

Bakanlık, ihlalde bulunan şirketler hakkında yasal tedbirler alınacağını ve ihlallerin araştırılması ve uygun cezaların verilmesi için yetkili mercilere sevk edileceğini açıkladı. Alınan bu karar bakanlığın, hacılara, umrecilere ve ziyaretçilere verilen tüm hizmetlerin kalitesini takip etme çabaları kapsamında geldi.

Ayrıca bakanlık, hacıların ve umrecilerin daha iyi hizmet alabilmesi için tüm öneri ve şikayetlerin değerlendirildiğini ve gelen taleplerle hızlı bir şekilde ilgilenildiğini belirtti. Yüksek standartlarda hizmet vererek hacıların ve umrecilerin ibadetlerini huzur ve kolaylıkla yerine getirmelerini sağladıklarını vurgulayan bakanlık bu konuda herhangi bir rehavete ve ihmale de izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

Hac ve Umre Bakanlığı geçtiğimiz perşembe günü, dünyanın her yerinden Umre yapmak ve Mescid-i Nebevi’yi ziyaret etmek için gelen hacılara vize verilmesi için talepleri kabul etmeye başladı. Yurt içi ve yurt dışından gelecek olan ilk umreciler önümüzdeki hafta sonunda ziyaretlerine başlayacaklar.

Şarkul Avsat